Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dr.Bero & Don Gima - Mos Harroni (Feat. Jenny-L)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Vers:1 Don Gima

Ti se din sa,sa tjap un vler.Ato flok,ti kur i dredh.
Kur i dredh,e kur i ndrec.Mu flaken,po ma cet.
Je tuj mxeh,je ka mtranon.Je e nxeht,si uji kur vlon.
se din,sa temperatur lshon.Afër meje,kur vallzon.
Vallzimi yt,po mcon mu pesh.Tishim vet,tkisha desh.
Tkisha desh,nparën her.Stkisha lon,për qetër her.
Me kon me mu,vec 1her.Besom se ki me pas, më shum vler.
Vlerën zemër,un po ta riti.Kët send zemër,e vet e din ti.
Po du sonte me tputh ncaf,po du sonte me tcu nmasazh.
Jo vec sonte po Cdo nat,derisa kom me tknac.
Kom me tknac ki me pa,kom me tmbajt deri nsabah.
Dalgadale kom me tdesh,Ruju zemer mos ma tesh.
Se si un nuk ka next,ket send zemer mbaje ment.
Sonte zemer mos mthuj jo,e di shpirti o ka tdo.
Un e di edhe pse se thu,shpirti tdixhet me kon me mu.
Ti se thu se tvjen mbare,tlutem zemer mos ben hajgare


Ref:2x Jenny-L

Mos haroni baby jeni dhe ju të 2.
Nuk dalloni,aspak jeni nr1.
Ju Jeni tflakkt,tflakt si gjithnji
Ohh baby baby jeni ma tmirt

Vers:2 Dr.Bero

Hey ju te dija po dridheni okej.
Krejt jon ka dridhen,un juve ju vrej.
Ska si ju andej jeni ma tmirat knej.
Gjithcka po bohet,kur jeni ju me ne.
Ne na gjen gjithkund,na srim vec nkatund.
Kur bashkoni ju me na na bojm shkrum.
Na po bojm boom,sjena si te tjert.
Kur na bojm boom,tjert ngelin pa ment.
Jena vec ka deshim,kur na nuk heshtim.
Kshtu kena me vazhdu,derisa tdesim.
Cikat jon ka presin,derisa po knojm.
Smunden me hi qer,se n'hava na i cojm.
Ktu kena me qendru,askush smunet me na rxu.
Na jena gjithmon tgatshem.ti cish po thu.
Ti Nuk mujsh mu shti me mu, kot je tuj mundu.
Na u bojm regulla,ti vec me zbatu.


Ref:2x Jenny-L

Mos haroni baby jeni dhe ju të 2.
Nuk dalloni,aspak jeni nr1.
Ju Jeni tflakkt,tflakt si gjithnji
Ohh baby baby jeni ma tmirt


Ky tekst u dërgua nga  Lochka123


Nuk kemi video për këtë këngë.


Dr.Bero
Publikimi: 08/11/2011


Dr.Bero & Don Gima - Mos Harroni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harroni".
3. Video është e këngës "Mos Harroni", por nuk këndohet nga Dr.Bero & Don Gima.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dr.Bero:


Komente 0