Më mbaj mend (për 1 muaj)

Durim Halimi - Lutem Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ndoshta kot shpresoj,
Lutem cdo nate,
Fati te ndryshoj,

Lot ne syt e tu,
Zjarr ne shpirtin tim,
Prape te ka lendu,

Ti mbahesh e fort,
Por veten mundon,
Dhimbjen degjoj ne zerin tend,

Dielli po agon,
Dite e re fillon,
Dhe du te te them,

Jeton ne cdo frymarrje,
Okupon ti cdo mendim,
Ai ty nuk te vlerson,
Por ti je shpirti im,
Ngrite koken, ktheja shpinen,
Mbylle deren per gjithemon,
Vrapo sonte drejt meje,
Nga sot une do te mbroj

S’mundem ta kuptoj,
Pse e duron,
Plaget vec ti shton,

Kur me sheh nga larg,
A e kupton,
Zemra po te fton,

Ai vec te lendon,
Nuk te meriton,
Buzeqeshjen tende du me ringjalle,

Dielli po agon,
Dite e re fillon,
Dhe du te te them,

Jeton ne cdo frymarrje,
Okupon ti cdo mendim,
Ai ty nuk te vlerson,
Por ti je shpirti im,
Ngrite koken, ktheja shpinen,
Mbylle deren per gjithemon,
Vrapo sonte drejt meje,
Nga sot une do te mbroj


Ky tekst u dërgua nga Durim HalimiDurim Halimi
Publikimi: 13/11/2021
Teksti: Durim Halimi
Produksioni: Lior Binyamin
Beat/Instrumental: Lior Binyamin
Video Produksioni: Adh Video ProductionDurim Halimi - Lutem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lutem".
3. Video është e këngës "Lutem", por nuk këndohet nga Durim Halimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Durim Halimi:


Komente 0