TEKSTESHQIP

Durim Halimi
Ti Je Ajo
Lyrics

Sa ka yje qielli,
Aq kam dashuri per ty,
Si nje stuhi,
Ne zemer me ke hy

Jeton ne keto vena,
Ndez nje zjarr nga mbrenda,
Shpirtin ti ma gjalleron

Loca, Loca, Loca,
Ma bone jeten,
Vec tek ti une zemer,
Gjeta veten,
Vec me ty, vec me ty, dua te jem,
Se ti je ajo

Cdo sekond, cdo minut,
Pa ty me duket shume,
Torturon ky mall,
Afer teje kur nuk jam,

Syt e tu, syt e tu shkelqejn si kristal,
Me pas mujt gjithe boten ta kisha fal,
Ama doren ama doren ti me mu rri pa marak,
Zgjedhe destinacionin London, Paris, a Dubai,

Fati im nga Zoti,
Ma te miren ma solli,
Ti cdo dite ma zbukuron,

Loca, Loca, Loca,
Ma bone jeten,
Vec tek ti une zemer,
Gjeta veten,
Vec me ty, vec me ty, dua te jem,
Se ti je ajo

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor u paraqit tek artdhashësit i ilustruar tejet mirë edhe me një klip muzikor, video produksionin e të cilit e krijoi Adh Video Production. Ky videoklip u publikua me datë 5 Qershor 2021. Këngës i janë përshtatur vargjet nga vetë artisti, ndërsa për bazën instrumentale dhe për produksionin audio punoi Lior Binyamin.