TEKSTESHQIP

Durim Halimi
Lutem
Lyrics

Ndoshta kot shpresoj,
Lutem cdo nate,
Fati te ndryshoj,

Lot ne syt e tu,
Zjarr ne shpirtin tim,
Prape te ka lendu,

Ti mbahesh e fort,
Por veten mundon,
Dhimbjen degjoj ne zerin tend,

Dielli po agon,
Dite e re fillon,
Dhe du te te them,

Jeton ne cdo frymarrje,
Okupon ti cdo mendim,
Ai ty nuk te vlerson,
Por ti je shpirti im,
Ngrite koken, ktheja shpinen,
Mbylle deren per gjithemon,
Vrapo sonte drejt meje,
Nga sot une do te mbroj

S’mundem ta kuptoj,
Pse e duron,
Plaget vec ti shton,

Kur me sheh nga larg,
A e kupton,
Zemra po te fton,

Ai vec te lendon,
Nuk te meriton,
Buzeqeshjen tende du me ringjalle,

Dielli po agon,
Dite e re fillon,
Dhe du te te them,

Jeton ne cdo frymarrje,
Okupon ti cdo mendim,
Ai ty nuk te vlerson,
Por ti je shpirti im,
Ngrite koken, ktheja shpinen,
Mbylle deren per gjithemon,
Vrapo sonte drejt meje,
Nga sot une do te mbroj

DËRGOI: