Më mbaj mend (për 1 muaj)

Durim Malaj - Pse Eshte Keshtu Jeta  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

30/06/2019

2019-06-30T17:58:24+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pse Eshte Keshtu Jeta" kënduar nga Durim Malaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Durim Malaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Meda - Pse Eshte Keshtu Jeta

Kto dy duar i kisha futur ne zjarr
kisha hyre gjalle ne varr
se m´harron mendja s´ma kish marr

nuk ka fjale nuk ka kenge nuk ka lot
qe kisht mundur te ta thote
sa po dhemb zemra ime sot

pse eshte keshtu jeta
pse eshte keshtu jeta
dikush qesh dikush qane
pse ende te dua
kur ti s´me do mua
pse zemra brenda t´mbane

e pys veten pse te zbardh
dhe nje mengjes
pse jam gjalle
kur jam pa shprese
pse t´jetoj kur duhet te vdes

Sefe Duraj - Pse Eshte Keshtu Jeta

kto dy duart i kisha futur ne zjarr
Kisha hyre gjall ne varr se m'harron mendja sma kish marr,
Nuk ka fjal nuk ka kenge nuk ka lot qe kishin mundur te ta thot sa po dhemb zemra ime sot.

Pse eshte Keshtu jeta(2)
Dikush qesh dikush qan
Pse ende te dua kur ti s'me do mua
Pse zemra brenda t'mban
E pyes veten pse tme zbardh nje mengjes
Pse jam gjall kur jam pa shpres
Pse t'jetoj kur duhet te vdes

kto dy duart i kisha futur ne zjarr
Kisha hy gjall ne varr se m'harron mendja sma kish marr,
Nuk ka fjal nuk ka kenge nuk ka lot qe kishin mundur te ta thot sa po dhemb zemra ime sot.

Pse eshte Keshtu jeta(2)
Dikush qesh dikush qan
Pse ende te dua kur ti s'me do mua
Pse zemra brenda t'mban
E pyes veten pse tme zbardh nje mengjes
Pse jam gjall kur jam pa shpres
Pse t'jetoj kur duhet te vdes
Më Shumë Këngë Nga Durim Malaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet