TEKSTESHQIP

MIRUD
Nënë
Lyrics

A te kujtohen ato dite
Kur brenda vetes me mbaje ti
Si braktiset nje femije
Nena ime me thuaj ti

Fli
Une do t'jem
gjithmone me ty

Po ngrohtesi a ndjeve ti
Sa shume dhemb ajo fjale
Ne shtepi nuk te dua ty
Vitet kaluan por dhimbja nuk mu ndal
Pyes vetën mos m'ke harru

Fli
Une do te jem gjithmon me ty
Fli
Une do te jem gjithmon me ty

Jo, une pa ty nuk mundem më
Jo, une pa ty nuk mundem më

Fli
Une do te jem gjithmon me ty

Me ty
Me ty

DËRGOI:
INFO
Me date 17 Tetor 2018, MIRUD shpallet si njeri nder konkurrentet ne Festivalin e Kenges ne RTSH qe do te mbahet kete fundvit me kengen "Nene", muzikuar nga Elhaida Dani dhe tekst nga vetë Mirud.