Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eda Muça

Tags: Eda Muca, Eda Muça

Vendlindja: Tirane    Jeton dhe vepron në        Mosha: 16 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Dashi  
Eda Muça është një këngëtare jo shumë e njohur, që këndon muzikë junior. Eda ka filluar karrieren e saj qe ne ne moshen 9 vjec. Nga kjo moshe Eda eshte angazhuar me koncerte dhe festivale te ndryshme. Fillimisht ne koncertet e qendres TEN ku ka qene prezantuese, kengetare dhe gjithashtu pianiste ne vitin 2011. Po ne 2011 Eda konkuroi ne The Voice Kids Albania ku arriti deri te sfidat ne skuadren e Eltonit. Me vone ne bashkpunim me qendren kulturore per femije mori pjese ne shum koncerte e festivale ku me kryesoret jan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Eda Muça ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017