Edna Kapurani
Edna Kapurani
Edna Kapurani
  • Vendlindja:
  • Gjirokaster Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Edna Kapurani është poete. Lindi dhe u rrit në Gjirokastër. Ndoqi studimet në universtitetin Eqerem Çabej në degën histori gjeografi. Poezia është pasioni I saj më I madh.Në Shkurt të vitit 2022, botoi vëllimin e saj të parë me titull "Ëngjëll në Pikturë", kurse në Shkurt të vitit 2023, në bashkëpunim me poetë të njohur nga Shqipëria dhe Kosova, botuan antologjinë "Na bashkoi poezia 14". Është autore e këngës "Buzëqesh".

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë: EdnaKapurani EdnaKapurani  Komente 0