Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Vetëm Ti E Di

Më vjen në ëndërr dhe gjumin ma prish...
luan me mua dhe si era ikën sërisht.
Dua të të kap por mënyrën se di...
ndihmë kërkoj,a më dëgjon njeri???

Dhe sytë nga dritarja pa dashur I hedh...
copat e shpirtit një nga një I mbledh.
sepse erën s'mundi ta kapi njeri...
ku fshihet,vetëm ti e di!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0