Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Ma Thuaj Një Fjalë

Ma thuaj një fjalë,qoftë dhe gënjeshtër..
se zemra po zverdhet si gjethet në pemë..
të lutem i dashur,mos rri kaq i heshtur..
mos ma tret ëndrrën në njē dilemë!!!

Gjunjēt mu prenë dhe flatra nuk kam...
lotët vrullshëm më djegin sytë...
as vetë nuk e di më se kush jam..
sa kupa me helm do pi për çdo ditē!!!

Ethet trupin ma kanë pushtuar..
mendja po zbehet si një neon..
ku shkuan shikimet që më premtuan..
se bashkë do jemi ne përgjithmonë??!!

Shumë fjalë i dashur për mua do të thonë..
por ti mos beso të lutem asnjë..
vetëm ky shpirt e di çi mungon..
kur bie në shtrat dhe gjumë dot nuk flë!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0