Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Nuk Ika

Nuk dua më të shoh...
trishtim në ata sy...
i dua të lumtur..
dhe pse s'jam aty!!!

Sepse zemra ime..
nuk është kështjellë në rërë..
që kur era fryn..
e rrafshon të tërë!!!

Dhe kur brenda teje..
diçka të mundon...
mos ngurro të flasësh..
le të jetë dhe vonë!!!

Sepse unë nuk fle..
gjumë s'më vjen në sy..
po s'erdhi më parë..
po s'erdhi tek ty!!!

Nuk dua të shoh..
lotë në ata sy..
se zemra më ndahet...
më ndahet në dy!!

Dhe pse jam shumë larg..
nuk ika kurrë nga ty!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0