Ti

ti me linde,ti me rrite,
ti me kendove ninulla kur un e qaja
ti me perkunde ne djep,ti me ushqeve,
dhe une ty te falenderoj
dhe une per ty e jap kete jet
dhe une tani fal teje jam e shendosh si nje molle.

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1