A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Dhurata Ime

Ashtu të quajn ty,
Sepse e till je.
Si një mrekulli ti erdhe,
Dhe ende këtu je.

Nuk të lejoj të largohesh,
Edhe nëse këtë kërkon.
Ske nevoj të frikësohësh
Ke një motër që të donë.

Je engjulli im,
Një dhurat nga Zoti,
Un skam një motër.
Por ai ty të solli.

Çdo pik e lotit tënd,
Në mua një plag shkakton,
Çdo buzëqeshje e jotja,
Mua më frymëzon.

Të lutem mos qaj,
Veten mos e lëndo.
Tije motra ime,
Dhe këtë askush nuk e mohon.

Të dua Dhurata ime,
Ashtu siç je.
Jeton në zemrën time,
Sepse vendin aty e ke.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona26 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019