A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

7 Marsi

Dy duar të arta
Shkronjat mi mësuan.
Numrat dhe fjalët e gjata,
Që asnjëherë nuk u harruan.

Mësova shumë gjëra,
Fitova shumë njohuri.
Fjalët e para ,
I mësova, mësues nga ti.

Përrallat ishin të bukura,
E këngët plot kuptim,
Asnjëherë nuk do e harroj,
Të dashurin, mësuesin tim.

Sot dheu ate e mbulon,
E ne e mbajm kujtimë.
Fjalët çdo here i’a kujtomjë,
Sepse ishte një mësues trim.

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  197

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019