A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu Im

Atdheu im
o sa shum e dua
dhe kudo q te jam
ne zemer do ta kam

Atdheu im
i dashur,i shenjet
vendin e lulezove
sikur çdo her

Atdheu im
o yllë,o diell
krehun qe e kam
e kam per nder

Atdheu im
sa e gezuar jam
per ty oj rreze
se gjithmon te kam

Atdheu im
oj nena ime
je si syt e mi
qe ndriqojn per ty

Atdheu im
qe lotet mi fshin
nk ka asgje tjeter
si Atdheu im

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  25

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019