Egla Lile
  • Vendlindja:
  • Permet 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Egla Lile është shkrimtare e vogël. Egla Lilaj ose Eglantina Lilaj, lindur ne ku dhe jeton aktualisht eshte nje shkrimtare e vogel. Ajo shkruan poezi dhe krijime te ndryshme letrare qe nga mosha 8 vjecare e deri me sot. Merr pjese ne konkurse letrare shkollore dhe dhe eshte fituese e cmimit "Miku i librit". Ajo vazhdon te ndjeke me pasion letersine dhe vecanerisht poezine si nje nga krijimet me te hershme letrare.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »