Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elgit Doda - Dikush Te Do Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  54

Në shtratin tim e shtrirë je,
Dhe unë pranë teje.
Me sytë e bukur më sheh
Te sytë e mi vetëm ti je.

Trupin ma afro,
Dhe dua ta mendoj
Se çdo pjesë e jotja
Është e imja.

Fort ti e do,
S'e di a ma beson
Se afër teje
Ndryshe po ndihena.

(Ref.)
Ti ma jep, ma jep
Se zemrën askujt më parë
Unë s'ia kam dhonë.

Ti ma jep, ma jep,
E para dashuri
Për mua ke me konë.

Vetëm ti ma jep, ma jep,
Se zemrën askujt më parë
Unë s'ia kam dhonë.

Vetëm ti ma jep, ma jep,
E fundit dashuri
Për mua ke me konë.

Një tjetër botë më fal ti,
Kur frymë më jep.
Nuk do ndaloj të t'dua,
Dhe kur ti me mua s'je.

Trupin ma afro,
Dhe dua ta mendoj
Se çdo pjesë e jotja
Është e imja.

Fort ti e do,
S'e di a ma beson
Se afër teje
Ndryshe po ndihena.

(Ref.)
Ti ma jep, ma jep
Se zemrën askujt më parë
Unë s'ia kam dhonë.

Ti ma jep, ma jep,
E para dashuri
Për mua ke me konë.

Vetëm ti ma jep, ma jep,
Se zemrën askujt më parë
Unë s'ia kam dhonë.

Vetëm ti ma jep, ma jep,
E fundit dashuri
Për mua ke me konë.

Dikush të do,
Dikush të do,
Pa ty në çdo çast
Ndihem vetëm.

Dikush të do,
Dikush të do,
Vështirë ta gjesh
Si ty femër tjetër.

Dikush të do,
Dikush të do,
Çdo ditë do të dua
Dhe më shumë.

Dikush të do,
Dikush të do,
Gjithë jetën ai DIKUSH
Do jem unë.

(Ref.)
Ti ma jep, ma jep
Se zemrën askujt më parë
Unë s'ia kam dhonë.

Ti ma jep, ma jep,
E para dashuri
Për mua ke me konë.

Vetëm ti ma jep, ma jep,
Se zemrën askujt më parë
s'ia kam dhonë.

Vetëm ti ma jep, ma jep,
E fundit dashuri
Për mua ke me konë.


Ky tekst u dërgua nga Klea   erisaotr   Beni94Elgit Doda
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/07/2015


Elgit Doda - Dikush Te Do
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dikush Te Do".
3. Video është e këngës "Dikush Te Do", por nuk këndohet nga Elgit Doda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elgit Doda:


Komente 0