TEKSTESHQIP

Elgit Doda & Noah
Nuk Jam Si Ti
Lyrics

[Noah:]
Ajo syt mi ka marre
Prej dashnis qe pata un
Mi ka thy qe kur ja fala
E per fare i ndrroi
Ajo nuk pati marre
Po lutet prap mu kthy
Ama tradhtaret un i harroj
S'dite as rrenat me mi bo
S'dite jo nuk dite me m'genjy
Nuk dite as me mbo sikur mdo
Ej nuk dite dite jo
Krejt fjalet qe i ke thon
ti çova n'djall
Atje ty ti kom lon

[REF.:]
Ti n'faje
E le zemren qe t'ka dasht
E m'the mu: "Merre maje"
Se na nuk muna me kon bashk
Prap mi le mu krejt kto faje
E le zemren qe t'ka dasht
E m'the mu: "Merre maje"
Se na nuk muna me kon bashk

[Elgiti:]
Jan shenjat qe i le
Se ke dit se sa po m'djeg
E vetes nuk ja fale
Se ke dit se sa shum per mu ke vlejt
E m'le pa frym
Merre zemren time maje
Sa m'ke lendu, une e maj mend
Se m'ka dhemb
Jo s'pati ndjenja fare, jo nuk pat'
e mrena shpirtin helm ma boni mu
dalengadale m'zhyti thell e me thell

Se ti dhash krejt
prej zemres e shpirtit me dolen
e m'sollen prap atje
E di ti jom prap me ty
Dhe vetem te shoh se nuk di te te urrej
Po ta kujtoj ty sa vrave sa vrave sa vrave
Vazhdon e vret e nuk e di mo jo sa dhemb
me duhet ta ndjej

[REF.:]
Ti n'faje
E le zemren qe t'ka dasht
E m'the mu: "Merre maje"
Se na nuk muna me kon bashk
Prap mi le mu krejt kto faje
E le zemren qe t'ka dasht
E m'the mu: "Merre maje"
Se na nuk muna me kon bashk
INFO
Produkti muzikor u bë i disponueshëm në ekranet tona i ilustruar shumë bukur me anë të një klipi muzikor, për video produksionin e të cilit është kujdesur Andi Allko (Kopsa). Ky videoklip u publikua më 24 Gusht 2019. Kompozitor është Elgit Doda, për fjalët e këngës është përkujdesur Noah, ndërsa për produksionin në studio u kujdes O2 Records.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200