TEKSTESHQIP

Elgit Doda
Me Ty, Pa Ty
Lyrics

Me ty jo, pa ty jooo
S'po muj mo
Nuk po di si m'ja bo
S'po po di si m'ja bo...

Me ty jo, pa ty jooo
S'po muj mo
Nuk po di si m'ja bo
S'po po di si m'ja bo...

Sa her po shihna n'sy
Dashni, xhelozi e n'kry
Se pa njoni-tjetrin kurr na
Kurr skena me kon dy

Apo mthu si m'ja bo ne (si m'ja bo)
Koke fort sikur ne pra (sikur ne pra)
Dy bashke edhe pese nda
Si perfundojm sdim ka (sdim ka)

Me shum po pim alkol prej dashnis
Se me dhon dashni
E vec me ardh un ke ti, un ke ti
Me ta thy deren e shpis

E me te thon te du
E me mthon te du
Se pa njonin-tjetrin S'muj
Se pa njoni-tjetrin S'muj

Me ty jo, pa ty jooo
S'po muj mo
Nuk po di si m'ja bo
S'po po di si m'ja bo...

Me ty jo, pa ty jooo
S'po muj mo
Nuk po di si m'ja bo
S'po po di si m'ja bo...

Ej...
Filozofia n'dashni
Si me kon matematik n'shpi
Si me i kthy hones nje drit
E me i thon prej ksaj ndricon c'do dit

Po du un krejt me ti dhon se ca thot zemra
S'po du un mo se ca don menja
S'po mbaj mo, s'po mbaj mo
S'po mbaj mo jooooooooo...

Kok fort ti, kok fort un
Nuk po e dim kush po don ma shume
Nuk po e dim kush po don ma shume
A ti.. a ti.., a un...

Kok fort ti, kok fort un
Nuk po e dim kush po don ma shume
Nuk po e dim kush po don ma shume
A ti.. a ti.., a un...

Me ty jo, pa ty jooo
S'po muj mo
Nuk po di si m'ja bo
S'po po di si m'ja bo...

Me ty jo, pa ty jooo
S'po muj mo
Nuk po di si m'ja bo
S'po po di si m'ja bo...

DËRGOI:
INFO
Tekstin dhe produksionin në studio e mori përsipër vetë këngëtari.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200