Eli Malaj
Eli Malaj
Eli Malaj
  • Emri i Vërtetë:
  • Elvira Malaj:
  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Eli Malaj është këngëtare e njohur. Më datë 19 Shkurt 2009, Eli Malaj publikon videoklipin "Ti E Di".

Më datë 9 Gusht 2010, Eli Malaj & Sajmir Misku publikojnë videoklipin "Dashuria Eshte Mbret".

Më datë 31 Dhjetor 2010, Eli Malaj publikon videoklipin "Loja E Fatit".

Më datë 21 Tetor 2011, Eli Malaj & Agim Gerguri publikojnë videoklipin "Zemra Nuk Pret". Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku.

Më datë 10 Shtator 2013, Eli Malaj publikon videoklipin "E Mjera Dashuri". Muzika e këngës u punua nga Alban Arifi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alban Arifi.

Në Nëntor 2013, Eli Malaj merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Sa Te Dua".

Në Nëntor 2013, Eli Malaj merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Si Vella E Moter", në bashkëpunim me Arianit, Shkelqim & Musli.

Më datë 26 Qershor 2014, Eli Malaj & Arben Dema publikojnë videoklipin "Ban Dasem Shkodrani".

Më datë 20 Korrik 2015, Eli Malaj publikon videoklipin "Banditos". Muzika e këngës u punua nga Valter Beqo, teksti u shkrua nga Rozana Radi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Valter Beqo. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 19 Shtator 2015, Eli Malaj publikon videoklipin "Jam Gjaku Yt".

Më datë 21 Gusht 2017, Eli Malaj publikon videoklipin "Shoqnia". Teksti u shkrua nga Vojsava Alia.

Më datë 24 Mars 2018, Eli Malaj publikon videoklipin "Hajde Naqe Hajde". Teksti u shkrua nga Vojsava Alia. Për orkestrimin u kujdes Lulzim Kryeziu, Eroll Dogani. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 8 Prill 2018, Eli Malaj publikon videoklipin "A Ka Dashni". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga FRAME Pro.Studio.

Më datë 24 Korrik 2018, Eli Malaj publikon videoklipin "Jare A Korçare", në bashkëpunim me Endri & Stefi. Teksti u shkrua nga Avni Qahili.

Më datë 18 Gusht 2018, Eli Malaj publikon videoklipin "As Me Miliona". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Zzap. Videoklipi u prodhua nga Fabrika.

Më datë 7 Shkurt 2019, Eli Malaj publikon videoklipin "Vetem Nje Mesazh", në bashkëpunim me Robert Berishën. Teksti i këngës u shkrua nga Avni Qahili.

Më datë 17 Shkurt 2019, Eli Malaj publikon videoklipin "Jemi Te Nje Oxhaku".

Në Maj 2019, Eli Malaj merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 2019 me këngën "Vetem Nje Mesazh", në bashkëpunim me Robert Berisha.

Më datë 31 Dhjetor 2019, Eli Malaj publikon videoklipin "Amazone". Teksti i këngës u shkrua nga Avni Qahili. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 28 Korrik 2020, Eli Malaj publikon videoklipin "Ty Shkoder". Orkestrimi i këngës u punua nga Samuel Kodra.

Më datë 21 Qershor 2022, Eli Malaj publikon videoklipin "Kena Lind Për Qejf". Muzika e këngës është kompozuar nga Fatmir Lela, ndërsa për orkestrimin u kujdes Shpëtim Saraçi. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 6 Korrik 2022, Eli Malaj publikon videoklipin "Syni". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Samuel Kodra, ndërsa tekstin e shkroi Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro.

Më datë 19 Nëntor 2022, Fatmir Daja publikon videoklipin "Ç'faj Kam Unë", në bashkëpunim me Eli Malaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 7