Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elina Duni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40
  • Vendlindja:
  • Tirana 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Elina Duni është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo jazz. Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fillon studimin e violinës. Gjatë viteve 1986-1991 ajo këndon në Radio Televizion ashtu si dhe në Festivalet e Fëmijëve ndërsa në vitin 1991, shpërngulet në Gjenevë të Zvicrës, bashkë me mamanë e saj; ajo nisi studimet për pianon klasike në Konservatorin e Gjenevës dhe vazhdon studimet e muzikës në shko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

SoundCloud

Komente

3 🔥Partir (2018)

Dallendyshe (2015)

Muza E Zeze (2014)

Matane Malit (2012)

Lume Lume (2010)

I Kaltër (2010)

Baresha (2008)

Lakuriq (2004)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Jeta Faqolli

Blerina Braka

Enxhi Nini

Orgesa Zaimi

Aurora Ndoj

Valbona Zhuleku

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Habibe Ostreni (Bibe)

Zhaku

Greta Berati

Tags: Elina Duni, Elina Duni Quartet


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet