Elina Duni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  • Tirana 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Elina Duni është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo jazz. Elina Duni është vajza e shkrimtares Besa Myftiu dhe e regjizorit Spiro Duni. Elina ngjitet për herë të parë në skenë në moshën pesë vjeçare, dhe fillon studimin e violinës. Gjatë viteve 1986-1991 ajo këndon në Radio Televizion ashtu si dhe në Festivalet e Fëmijëve ndërsa në vitin 1991, shpërngulet në Gjenevë të Zvicrës, bashkë me mamanë e saj; ajo nisi studimet për pianon klasike në Konservatorin e Gjenevës dhe vazhdon studimet e muzikës në shko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

SoundCloud

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Jeta Faqolli

Zhaku

Aurora Ndoj

Valbona Zhuleku

Greta Berati

Habibe Ostreni (Bibe)

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Enxhi Nini

Poni

Blerina Braka


Tags: Elina Duni, Elina Duni Quartet

Elina Duni në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë