Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Per Ata Qe S'jane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  18

Sa letra shkrova pa adrese ku ti dergoj
sa shume dite kaluan sa shume malle dhe lot qe s'pushojne
i gjalle a i vdekur asgje me un nuk di
por brenda meje ti, ende frymon qdo dite

rrefen nje nene,rrefen dhe nje grua e nje femije
o sa shume po lutem edhe un po lutem tani
per ata qe s'jane te humbur diku ne pafund
rrefen edhe kjo kenge
pa force qe te bej me shume

asgje nuk kerkoj ky ankth t'me leshoj
jam lodhur ne pritje por s'mund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do t'me pushoj
ne fund dhe un do tndjehem e lire

asgje s'ka kuptim as kjo pritje qe me shkatrroje
dhembjen se ndalojn as kto vargje qe i kendoj
gjithnje refuzoj te mendoj se ti me nuk je
e si un te besoj kur peng i ksaj ndjenje kam mbet
te gjitha mi morre, nga vetja ime ti
e un tani pres, te pakten veq diqka nga ti
e humbur ne jete me shpresen se do vish
bashk me shume te tjere un ende besoj vertet

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do tme pushoj

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
veq vendin ta di se ku prehesh ti (x2)

te gjithve sa shume na mungojne

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
jam lodhur ne pritje por smund te heq dore
veq vendin ta di se ku prehesh ti
kurr dhembje nuk do t'me pushoj
ne fund dhe un do ndjehem e lire

asgje nuk kerkoj ky ankth me leshoj
veq vendin ta di se ku prehesh ti


Ky tekst u dërgua nga  lauraEliza Hoxha
Publikimi: 06/05/2007
Festivali: VFM 2008


Eliza Hoxha - Per Ata Qe S'jane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ata Qe S'jane".
3. Video është e këngës "Per Ata Qe S'jane", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 2