TEKSTESHQIP

Eliza Hoxha
Revulocion
Lyrics

ououou ou o oo

edhe nje dit e re
po fillon sot per ty
dhe per mua
s'do lem me asnjeri
t'na mashtroj
do bejm ashtu si duam
e dim ne vet me mir qka
deshirojm e dim se qka presim
kemi pritur shum esht ber von
te varur sdo mbesim
jo jo jooo

ref 2:
revolucion tani po fillon
degjo thirrjen ton
ouoaouua

tani mos tani po ndikon
kuraf t'keqe ketu ska
krejt qka ne po kerkojm per vete
eshte te mbreteroje drejta
kemi mbledhur mjaft nga puna jon
kjo ka perfunduar
tani rregullat do ti ndryshojm
dhe kemi filluar
jo jo jooo

revulocion tani po fillon
degjo thirrjen ton
ouaaouaaouuaa

DËRGOI: