Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranevera

Pranevere stine e bukur
Qdo gje e Qdo vend
me gjelberimin e lulet e tua
zbukuron natyren me qdo gje qe ke
na ktheve dallendyshet
qe per to kishim shume mall.
Zogjet cicerojne
folete e tyre tani me
jane te buta dhe kane
mall per pronaret e tyre.
Gezohuni te gjithe erdhi pranevera
ne vendin tone
te luajme e te gezojme
diten e praneveres ta festojme...

- poezi nga Elonita Krasniqi


- Poezia u dërgua nga Elonita Krasniqi -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet