Elsa Lila & Pirro Cako

Diferenca Je Ti ➡ La Differenza Sei Tu

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Era


Diferenca Je Ti

Ajri ka filluar prape te mungoje ne dhomen time
Nje ndjesi e re shtrengon ne kraharor
Por une s´kam ndermend te vuaj
Te premtoj e shtrenjta ime
Dhe pse e pranoj cdo dite per ty mendoj

Si guxove pa me njojtur
Te me puthje ate nate
Une kam patur frike gjithmone dhe nga shakate
Ky veprim aq diabolik
Si sheqer u fut ne gjak
dhe qelizat mi helmoj pak nga pak

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
derisa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj
une i gjalle nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti

Une per ty jam thjesht momenti
Nuk jam Zoti jam njeri
Perjetsine, nuk e pranoj dot pa kufi
Por nuk vuaj nga manite,
Me mjafton nje buzeqeshje
Dhe pse te pergjoj cdo dite,
cdo nate ne heshtje.

Nuk me vjen asnje mesazh
Kam filluar te verbohem
Qe kur s´ta degjoj me zerin po trishtohem
Nuk te lut askush te rrish
Nuk te ngut njeri te shkosh
Vec jepi vetes me shume kohe te me kuptosh

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
dersa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj
une i gjalle nga kjo dreq histori
Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti

Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
diferenca je ti
Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
ta provoj kete ndjesi
Vetem se kam shume frike te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori
Kur e di ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
dersa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori?

Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti!
Kur e di fare mire diferenca je ti!
Je vetem ti!


La Differenza Sei Tu

L'aria ha ricominciato
a mancare nella mia stanza;
Una nuova sensazione mi stinge il petto;
ma non ho intenzione di soffrirne
te lo prometto mia cara;
anche se ogni giorno ti penso, lo ammetto.

come hai osato, senza conoscermi,
a baciarmi quella notte;
io ho sempre avuto paura,
anche dagli scherzi;
Quell' azione così diabolica
Come lo zucchero mi è entrato nel sangue;
e poco a poco,
tutte le celle me gli ha avvelenate.

I grandi amori iniziano ridendo, come le commedie;
Dopo però piangono senza fine,
finché muoiono
come tutte le tragedie.

Sarò in grado di uscirne,salvarmi
io vivo da questa cavolo di storia?
Quando sai benissimo, tu sei l'autunno d'oro;
Quando sai benissimo, tu sei l'inverno piovoso;

Quando sai che la differenza per me sei Tu.

Io per te sono solo il momento;
non sono il Dio sono un uomo;
L'eternitá, non la posso accettare, senza confini;
Ma non soffro dalle manie;
Mi basta un sorriso;
Anche se ogni giorno,
ogni notte, ti spio in silenzio.

Non mi arriva nessun messaggio;
sto iniziando ad acciecarmi;
da quando non ti sento più la voce,
mi rattristo;
nessuno ti prega di rimanere;
nessuno ti spinge di andartene;
solo prenditi un po' di tempo,
per capirmi.


I grandi amori iniziano ridendo, come le commedie;
Dopo però piangono senza fine,
finché muoiono,
come tutte le tragedie.

Sarò in grado di uscirne,salvarmi
io vivo da questa cavolo di storia?
Quando sai benissimo, tu sei l'autunno d'oro;
Quando sai benissimo, tu sei l'inverno piovoso;

Quando sai che la differenza per me sei Tu.


Gli Amori sono più o meno tutti uguali,
la differenza sei Tu;
Il presentimento mi dice;
di non aspettare a morire,
per provare questa sensazione;
Solo che ho tanta paura di uscirne vivo,
da questa cavolo di storia;
Quando sai che sei il sangue che scorre all'interno delle mie vene.


I grandi amori iniziano ridendo, come le commedie;
Dopo però piangono senza fine,
finché muoiono
come tutte le tragedie.

Sarò in grado di uscirne,salvarmi
io vivo da questa cavolo di storia?
Quando sai benissimo, tu sei l'autunno d'oro;
Quando sai benissimo, tu sei l'inverno piovoso;

Quando sai che la differenza per me sei Tu.
Sei solo tu !

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019