Elsa Lila & Pirro Cako

Diferenca Je Ti ➡ The Difference Is You

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: klodian


Diferenca Je Ti

Ajri ka filluar prape te mungoje ne dhomen time
Nje ndjesi e re shtrengon ne kraharor
Por une s´kam ndermend te vuaj
Te premtoj e shtrenjta ime
Dhe pse e pranoj cdo dite per ty mendoj

Si guxove pa me njojtur
Te me puthje ate nate
Une kam patur frike gjithmone dhe nga shakate
Ky veprim aq diabolik
Si sheqer u fut ne gjak
dhe qelizat mi helmoj pak nga pak

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
derisa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj
une i gjalle nga kjo dreq histori?
Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti

Une per ty jam thjesht momenti
Nuk jam Zoti jam njeri
Perjetsine, nuk e pranoj dot pa kufi
Por nuk vuaj nga manite,
Me mjafton nje buzeqeshje
Dhe pse te pergjoj cdo dite,
cdo nate ne heshtje.

Nuk me vjen asnje mesazh
Kam filluar te verbohem
Qe kur s´ta degjoj me zerin po trishtohem
Nuk te lut askush te rrish
Nuk te ngut njeri te shkosh
Vec jepi vetes me shume kohe te me kuptosh

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
dersa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj
une i gjalle nga kjo dreq histori
Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti

Dashurite pak a shume jane te gjitha njesoj
diferenca je ti
Parandjenja me thote mos te pres sa te vdes
ta provoj kete ndjesi
Vetem se kam shume frike te shpetoj une i gjalle
nga kjo dreq histori
Kur e di ti je gjaku qe rrjedh brenda ne trupin tim

Dashurite e medha duke qeshur fillojne si dhe vete komedite
Pastaj qajne papushim
dersa vdesin ne fund
si te gjithe tragjedite

A do mundem te dal te shpetoj une i gjalle nga kjo dreq histori?

Kur e di fare mire ti je vjeshta e arte
Kur e di fare mire ti je dimri me shi

Kur e di diferenca per mua je ti!
Kur e di fare mire diferenca je ti!
Je vetem ti!


The Difference Is You

The air started to miss again in my room
A new sensation in the chest grasps
But I have no intention to suffer
I promise you my darling
And though I admit I think every day for you

How did you dare without knowing me?
To kiss me that night
I’ve always been afraid even from jokes
This action so diabolical
As sugar entered my blood
And my cells poisoned bit by bit

Big loves start with smiles like comedies
Then cry endlessly
Until they die in the end
Like all tragedies

Will I come out to escape?
Alive from this story
When I know very well you are the golden autumn
When I know very well you are the winter with rain

When I know the difference for me is you

I 'm just the moment for you
I am not God I am human
Eternity, I could not accept without borders
But I don’t suffer from delusions
Enough to me is a smile
And even though I watch you everyday
Every night in silence

No message is coming
I am losing sight
Since I no longer hear your voice I am saddened
Nobody is beginning you to stay
Nobody is forcing you to go
Besides sew yourself more time to understand

Big loves start with smiles like comedies
Then cry endlessly
Until they die in the end
Like all tragedies

Will I come out to escape?
Alive from this story
When I know very well you are the golden autumn
When I know very well you are the winter with rain

When I know the difference for me is you

Love stories are more or less all the same
The difference is you
The feeling tells me not to wait until I die
To try this sensation
Only that I fear to rid me alive
From this story

Big loves start with smiles like comedies
Then cry endlessly
Until they die in the end
Like all tragedies

Will I come out to escape?
Alive from this story
When I know very well you are the golden autumn
When I know very well you are the winter with rain

Will I come out alive from this story?

When I know very well you are the golden autumn
When I know very well you are the winter with rain

When I know very well you are the golden autumn
When I know very well you are the winter with rain

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019