Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elsa Lila - Via Da Questo Mondo

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Via Da Questo Mondo".
3. Video është e këngës "Via Da Questo Mondo", por nuk këndohet nga Elsa Lila.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elsa Lila - Via Da Questo Mondo  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/05/2008

2008-05-19T16:13:55+00:00C'e solo sgomento in questo mio silenzio
Io non ci avrei creduto mai
Pensavo tu fossi
Un anima d'amare
Io dentro ci vedevo il mare
Ma rimango ferma
Stringo i denti
Piango come qui davanti
Davvero io non ti capisco piu
Come hai fatto
Guardami negli occhi

Vorrei scappare via da questo mondo
Che mi e' spento
Come un ultimo tramonto
Su di noi
Non ti riconosco piu

Non resta del niente
Dopo aver dato sempre
Ad una amica come me
Ti ricordi ci piaceva tanto
L'amicizia vera senza tempo
Ora non esiste piu

Vorrei scappare via da questo mondo
Da chi mente
Da chi sento oramai distante
Come me
Che non ti risconsco piu
E non parlarmi delle sue ragioni
Mi fai male
E continui a non capire
Che sei tu
Che non vuoi cambiare mai

Ora voglio stare sola
Non sara difficile
Ricominciare da sola
ritrovare ancora la mia liberta

Vorrei scappare via da questo mondo
Da chi mente
Da chi sento ormai distante
Da me
Che ormai non esisti piu
E non mi parlare delle sue ragioni
Mi fai male
E continui a non capire
Che sei tu
Che non vuoi cambiare mai

C'e' solo rimpianto
Per aver dato tanto


Më Shumë Këngë Nga Elsa Lila:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet