Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elsa Lila - Evita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

•STROFA.1:
Oh...e di,
Se një ditë, do shkosh edhe ti.
E di...e di, e di.
E di, e di.
Më mungon. Mungon që tani.
E di, e di, e di,
Por për mua, do jesh përgjithmonë...
_____________________________
•REFRENI:
Evita!
Sa të prita!
Sa të prita,
Unë dhe drita!

Erdhe ti nga errësira.
Erdhe ti nga hapësira.
Hapet nata, ndizet Dielli, hapet qielli.
O EVITA TI, EVITA TI, EVITA TI...
Më mungon që tani.
_____________________________
•STROFA.2:
Oh...e di!
Koha shkon, rritesh edhe ti.
E di, e di, e di.
Më mungon. Mungon që tani.
E di, e di,
Por për mua, do jesh përgjithmonë...
_____________________________
•REFRENI:
Evita!
Sa të prita!
Sa të prita,
Unë dhe drita!

Erdhe ti nga errësira.
Erdhe ti nga hapësira.
Hapet nata, ndizet Dielli, hapet qielli.
O EVITA TI, EVITA TI, EVITA TI...
Më mungon që tani.


Ky tekst u dërgua nga Edison   EliosshuliElsa Lila
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/10/2022
Festivali: Festivali I 61-të në RTSH
Teksti: Elsa Lila
Muzika: Elsa Lila & Enrico Melozzi
Orkestrimi: Enrico MelozziElsa Lila - Evita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Evita".
3. Video është e këngës "Evita", por nuk këndohet nga Elsa Lila.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elsa Lila:


Komente 0