Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elsa Lila - Mars Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Mars, ishte një natë e gjatë
sa hije atë natë
vërtiteshin mbi shtrat.
Ishte një Mars i gjatë
në një dhomë të ftohtë
në mure zhgarravitur
emra, data, lot.
Ishte një Mars i gjatë
vetmuar në një dhomë
ku shpirti ulëret
por askush se dëgjon.
Ditët numeroja
mbi një kalendar
sa doja të të thoja
se malli mua më ka marrë.
-E di që me dëgjon!
Malli më ka marrë
unë do të vij herët a vonë.
Se të vertetën e dimë unë dhe ti,dhe ti
se herët a vonë do të vij
po unë do të vij!
Ishte një Mars i gjatë
sa hije atë natë
vërtiteshin mbi shtrat.
Vetmuar në dhomë
një zë i mbytur jam
askush nuk më dëgjon
përgjigje jo nuk kam.
Ishte një Mars i gjatë
në një dhomë të ftohtë
në mure zhgarravitur
emra,data, lotë.
Ditët janë njësoj
i njëjti kalendar.
Sa doja të të thoja
se malli mua me ka marrë!
-E di që më dëgjon!
Malli më ka marrë
unë do të vij herët a vonë.
Se të vërtetën e dimë une dhe ti, dhe ti
se herët a vonë do të vij.
Se malli mua me ka marrë
Malli më ka marre!
Se të vërtetën e dimë une dhe ti, dhe ti.
Se herët a vonë do të vij.
Po, unë do të vij!!!
Elsa Lila
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/10/2023
Festivali: Festivali I 62-Të Në Rtsh
Muzika: Elsa Lila
Teksti: Elsa Lila
Orkestruesi: Enrico Melozzi


Elsa Lila - Mars
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mars".
3. Video është e këngës "Mars", por nuk këndohet nga Elsa Lila.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elsa Lila:


Komente 1