Elvis Kungji
Elvis Kungji
Elvis Kungji
  • Vendlindja:
  • Vranisht Shqipëri
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Mars 2005
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Elvis Kungji është poet. Elvis Kungji lindur ne 09.03.2005. Elvisi lindi ne shtepin e tij ne nje fshat te vogel ne Vranisht Bilisht Albania Ai lindi si nje femije normal, si te gjithe femijet e tjere por vetem 1 jave me pas Elvisin e zuri ikteri (verdhëza) ose me mire atehere ju tha mamia nenes se tij. Nena e tij u merakos shume dhe i tha mamise se ndoshta duhet ta çonin te doktori Mamia i tha se nuk eshte nevoja, keshtu qe Elvisi qendroi pothuajse nje muaj ne shpi Pas nje muaji Elvisin e cuan te doktori Sepse ikteri nuk i kishte ikur Doktori e vizitoi dhe i tha qe tani eshte teper vone ky femije ka mbaruar tani vetem nje mrekulli nnga zoti mund te beje pune por zoti e beri nje mrekulli zoti ja mbrojti trurin e tij kur Elvisi ishte vetem 2 vjet Elvisi dhe familja e tij shkuan ne Greqi aty elvisi ju nenshtrua nje terapi qe semundja e tij te mos avansonte per me shume kur Elvisi ishte vetem 5 vjec ai zoteronte 2 gjuhe greken dhe shqipen pasi elvisi dhe familja e tij erdhen perseri ne shqiperi elvisi qendroi ne shtepine e tij ne fshat me pas elvisi jetoi bashke me motren e tij te vogel dhe me prinderit ne fshat deri sa elvisi vajti ne moshen 14 vjet kur Elvisi mbushi 14 vjet Elvisi shprehu nje deshire elvisi tha do te doja te vija ne France e te sherohesha prinderit e degjuan kete dhe filluan ta mendonin ate mbas 8 muajsh ata vendosen te shkonin ne dhjetor te 2019 dhjetori erdhi dhe elvisi dhe familja e tij hipen avionin per ne Parisin e bukur te frances aty i priten disa miq te babait te Elvisit mbas disa muaj Elvisi beri viziten e pare me nje DR Frances ai i tha se kishte nevoje per nje operacion te kembet e tij sepse atij po i dilte kemba nga vendi me 8 tetor te vitit 2020 Elvisi ju nenshtrua operacionit operacioni u krye me sukses elvisi atehere dinte rreth 70% te gjuhes Francese Elvisi tani eshte perseri ne fshatin e tij ne Shqiperi dhe tani ai zoteron 2 gjuhe te huaja dhe gjuhen e zemres Shqipe dhe gjithashtu Elvisi deshiron te behet nje poet i madh si Dritero Agolli.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë: Ekungji Ekungji  Komente 0