Elvis Kungji Poezi
Elvis Kungji

Tema: Poezi Për Shoqërinë


Shoqeri Artistesh

Nje poet dhe nje piktore si shoqni po shijonin nje akullore.

Akullorja pika, pika, pikoi dhe nje forme te çudiçme krijoi.

Piktorja qe me kenqesi po e shikonte dhe poeti qe i thoshte, cfare ke qe e shikon a nuk eshte thjesht nje njoll.

Jo nuk eshte nje njoll eshte nje bote e vogel qe po fluturon.

Ne mbremje kur dielli perendoi dhe ylli i pare doli.

poeti menjehere e pa dhe piktores i tha "Sa bukur duket ai ylli ne mes te pemeve të nje pylli" Piktorja qe nuk e kuptoi eci dhe rrugen vazhdoi.

Poeti e pyeti me çudi a nuk te pelqevi ajo poezi.

Piktorja ja ktheu kur akulloren e pikova dhe ate art qe krijova ti the: Me fal cfare bere nuk te kuptova.

E shikon sa keq u ndjeve sa me the poezine time nuk e pelqeve.

Njejt edhe une keshtu u ndjeva, kur me the nuk e kuptova ate qe bera.

- Poezi nga Elvis Kungji


- U dërgua nga Ekungji -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0