A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Femija I Deshmorit

Po kaloj rruges ne fshat Po degjoj nje ze tu qajt Ju afrova asaj shtepie Po degjoj nje ze femije Hyra brenda ne oborr Pash nje grua me femij ne dor Gruja brothi shpejt ne kemb Per me dit se kush jam A je njerk a je nen Pse ky femij keshtu po qan Nuk jam njerk e as kojshi Por jam nen per keta femij Prej se humben ata baban Kulm mbi kok ata nuk kan As kafshatra per te ngren Te uritur gjithmon jan Babai i tyre dha jeten per liri Por kurr ska menduar se femijet e tij Do te rriten ne uri

- poezi nga Elza Mehmeti


- Poezia u dërgua nga Elza Mehmeti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019