TEKSTESHQIP

Emi Bogdo
E Shkuara, Shkon
Lyrics

Sa fort me re kjo zemra ime ndim kerkon,
ne shpirtin tend nese ka jet ti me ndimooooo,
e lodhur jam sot e munduuar,
nje streh kerkoj ku mund te vuuuaj,
dhe fati im derdhen lot
shpirtii mka ngrirr,
sa rug kalova labirin e un pa mbarim
e thjesht isht jeta enderoja un si femij
ai mendonte pasuri
un doja endra dashuriii,
por fati befas me braktisi ne dert te zii

ref:

ku valle te jetoj ku shkoj djelli humbi hena,
kush vall dashurooon, sot haresa te verbonka
dhe pse heshtja fjalen zbeh, duuuuuuuua te jetoooj
pse ti me ndaloooooooon

ku valle te jetoj ku shkoj djelli humbi hena,
kush vall dashurooon, sot haresa te verbonka..
ti zdon ta detgjosh shpirt e dert kan humb ne mergime
duua jeten dua jeten time
e shkuara shkoooj

DËRGOI: