TEKSTESHQIP

Endrit Ademi
Knaqu
Lyrics

2X
A PO KNAQESH KUR PO VUJ
KUR PO T'THOM QE SPO MUJ
ME T'PA NDOREN E HUJ
DIKUJT JETEN PO JA NDREQ
E UN PA TY JOM KEQ 2X

KREJT JAN TU M'PA
TU M'PA JU VJEN GJYNA
PER MUA SA KEQ MA KA BO DASHNIA
UN FAJ NUK KAM I DASHURUAR JAM
E TY KAN ME T'BRA T'MIRAT E MIA

KNAQU LOTET KUR MI SHEH
NDOSHTA TASH E LUMTUR JE
N DASHNI E KE GJET FATIN E JETES

E KTA LOT QE I KAM NE SY
T'LUTEM SONTE MOS MI FSHI
PSE T KOM DASHT S'JA FALI VETES

2X
A PO KNAQESH KUR PO VUJ
KUR PO T'THOM QE SPO MUJ
ME T'PA NDOREN E HUJ
DIKUJT JETEN PO JA NDREQ
E UN PA TY JOM KEQ 2X

DËRGOI:
INFO
Zgjerohet videoteka e muzikës shqiptare, sepse krijimi muzikor erdhi i finalizuar tek publiku i punuar nga ana vizuale edhe me videoklip muzikor, i cili është përgatitur nga AMIA Studio. Videoklipi u publikua me datë 19 Shkurt 2022. Kompozimin dhe tekstin e përgatiti Kreshnik Avdiu, teksa këngën e orkestroi Labinot Mezini.