Endrita Aliu
Endrita Aliu
Endrita Aliu
  • Vendlindja:
  • Kosovë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Endrita Aliu është këngëtare. Më datë 13 Dhjetor 2019, Endrita Aliu publikon videoklipin "Si Guxove". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, ndërsa teksti u shkrua nga Vojsava Alia.

Më datë 4 Qershor 2021, Endrita Aliu publikon videoklipin "Potpuri Dasmash 2021". Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 2 Tetor 2021, Endrita Aliu publikon videoklipin "A Ke Zemer?". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 25 Mars 2022, Endrita Aliu publikon videoklipin "Nana Ime". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besim Bunjaku, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 14 Tetor 2022, Endrita Aliu publikon videoklipin "Ditet E Gurbetqarit". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besim Bunjaku, ndërsa orkestrimi u realizua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 7 Prill 2023, Endrita Aliu publikon videoklipin "Motër E Vëlla". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0