A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Kur Do Të Kthehet Biri Im

I lindur edhe i rritur
në një familje qytetare
ne fillimë biri im e kishte
Shkollën primare.

Por më pas filloj mu taku
me njerz të dyshimtë filloj me punu.
Mua nuk mu duk që po bënte punë të mirë
shum shpejt e pash duart e lidhura në zinxhir.

N'duar të policisë
kur e pashë pyta qfarë bëri biri im
Policia u përgjigjë e ka kryerë një krim.

Ka kryer një krim u bë trafikant
po konsumonte drog dshi t'na ikte të bëhej emigrantë.

Hiqnja atë mask largojeni atë maskim
se shumë mir e di se ky nuk është biri im

Jam unë nënë unë biri ytë
është faji im nuk është gabimi ytë
Shumë shpejt dotë dal prej burgut
dhe ajo ditë shum shpejt do vij
dotë kthehem për ty do të vij ne shtëpij.

- poem written by Engjëll Gashi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019