TEKSTESHQIP

Enkelejda Alushi
Potpuri E Shqiperise Se Mesme 2015
Lyrics

Hajde malenake
Duje lalen e
Hajde gushebardhake
Duje lalen e

Hajde moj boje esmere
Duje lalen e
Hajde topsheqere
Knoqe lalen e

Hajde goce e lales
Ç'e hudh vallen e o bo bo
Hajde gushebardhake
K'naqe lalen e

Hajde moj malenake
Ma jep fjalen e
Hajde moj gushbardhake
Merre lalen e

...

Si mesoj o karrocen e dylit x2

E morr çuni e çoi n'Shijak e
Me i dhon paret ndermen s'i ra e

Ref...x2
Ti bre çuno gjetsh belane
Na ngaterrove gjithe dynjane

Si mesoj o karrocen e dylit x2

E morr çuni e çoi n'Tirone
Paret dylit s'ja ka dhone x2

Ref...x4
Ti bre çuno gjetsh belane
Na ngaterrove gjithe dynjane

'''

Ref...x4
Ti bre çuno gjetsh belane
Na ngaterrove gjithe dynjane

...

Ej çfare te donte trupi ty moj goce
Amon e

Trupi m'do fustan more djal
Amon e amon e x2

Ej çfare te donte dora ty moj goce
Amon e

Dora don sahat more djal
Amon e amon e x2

Ej çfare te donte koma ty moj goce
Amon e

Koma m'don kepuce more djale
Amon e amon e x2

...

Do t'i blej moj goce ne pazar
Amon e amon e
Dhe per nuse goce do te marr
Amon e amon e