Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eno Kalo & Olsa Papandili - Nje Arsye Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Shiu shtegtar mi largon
enderrimet qe mbeten
shkrojtur ne flete
Sikoj ne pasqyre veten time
te lodhur ne qoshe
e vetme pa vlere

Si mund te qeshesh kur ike dhe more
gjysmen e shpirtit tim
Pa fryme me ke lene
te humbur , ne det te trazuar
me dallge edhe frike
Une endacaku i rrugeve te bardha
po endem n'udhekryq
E kam te veshtire te kuptoj
pse mendimet e tyre trupin me ngrijne

Cfare mundohen te gjejne
ne kalkulimet e tyre
mbi ndjenjat e mia
Kta ujqer te eger qe s'duhet te ishin
qe duhen fyer ,denuar perjete
Une do humbas
do te therras...

Ref:
Zemer jep nje arsye
qe une te vazhdoj
Perpara syve
te lodhur qe vlojne
Se qiellin s'e shohim
te gjithe njesoj
Eja nisim te biem ne dashurine tone !Publikimi: 29/11/2011
Muzika: Eno Kalo
Teksti: Eno Kalo


Eno Kalo & Olsa Papandili - Nje Arsye
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Arsye".
3. Video është e këngës "Nje Arsye", por nuk këndohet nga Eno Kalo & Olsa Papandili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eno Kalo:


Komente 0