Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eno Kalo - Ajo Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Hëna dalëngadalë po del
Dhe ti je ulur perballë saj
Dicka ti po kërkon te gjesh
Ndryshe nga cke bëre me parë

Kështu varros ne pluhr gjithcka
Me nje rrefren me dore rend
E bindur veshur ne te bardhe
Ti prek gjithcka qe ndjen

Buzen to fillon dhe gris
Ne erresira leshon drite
Hapen krahet dhe humbet
Brenda zjarresh nuk je vete

Keshtu ke mbledhur ti gjithcka
Nuk te ka mbetur asnje kompleks
E bindur veshur ne te bardhe
Ti prek gjithcka qe ndjen

Sa dua te ishte si ty ajo
Te ndjente sa gjysma jone ajo
Te kthehej zjarr te me digjte
Te dinte te vraponte dhe ajo
Eno Kalo
Publikimi: 24/04/2011
Muzika: Eno Kalo
Teksti: Eno Kalo


Eno Kalo - Ajo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ajo".
3. Video është e këngës "Ajo", por nuk këndohet nga Eno Kalo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eno Kalo:


Komente 0