Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erald - Pa Ty (Feat. Fabio)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ne shpirtin tim, zjarri pervelon
Dhimbjen qe une kam ajo nuk e kupton
Ende vazhdon dhe ajo me veshtron
Ende vazhdon dhe ajo me lendon
Pa te shpirti bie ne humner
Pa te jeta ime eshte nje ferr
Pa te bota ime S'egziston
E di qe ajo pa mua dot nuk jeton
Pa ty jeta, duket shume e veshtir
Kurr se besoja te me thoje lamtumir
I mbyll syt,aty me kujtohesh ti
Fytyra engjellore qe me mbush me dashuri
I vetmi ngushellim eshte jasteku im
2x Aroma jote mbi te jo nuk ka ik

--Ref-- 2x

E di se bota pa ty ska kuptim
E di se per ju ska me kthim
Tani ajo duhet t'jetoj pa ty
Besom se zemren ti ja ke thy

Perpiqem qe buzeqeshjen e saj te imitoj
Perpiqem qe portretin e saj te pikturoj
Mundohem qe ne hapat e saj te kaloj
Dhe me zerin e saj, muzik te krijoj
Notat rreshtura ne pentagram
Kitaren e saj ne duar fort e mbaj
Nje veshtrim te leht i hedh ngadal
Pa te çdo kujtim rrjedh si ujvar
Me mungon me beso
Se per ty e rrezikoj çdo gjo
Tkom dasht dhe do te du pergjithmon
Kthehu sot te ky djali qe shume te don

--Ref-- 2x

E di se bota pa ty ska kuptim
E di se per ju ska me kthim
Tani ajo duhet t'jetoj pa ty
Besom se zemren ti ja ke thy


Ky tekst u dërgua nga  AdrijolErald Zeka
Publikimi: 22/04/2018


Erald - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga Erald.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0