Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova - Bota Iluzion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Vetëm doja dashurinë unë të ndjeja…

Fjalën "Të Dua" nga buzët e tua
Më the, të lutem shqiptoje
Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta, ti je bota, ty të dua...

Fluturoja me avionin
Qe e lindi imagjinata
Ku e dija unë kufirin
Ku ish dita, ku ish nata...

Le të vdisja asgjë s'doja
Bota ish në kraht e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

(refren)
Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një lojë...

Jee… jetoj, ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e lote...
E gjithë bota iluzion është
Iluzion…

Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Doja, doja dashurinë unë të ndjeja…

Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta, ti je bota, ty të dua

Fluturoja fluturoja…

Dhe të vdisja asgjë s'doja
Bota ish në kraht e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

(refren)
Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një loojë...

Jee…jetoj, ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e lote...
E gjithë bota iluzion është
Iluzion…


Ky tekst u dërgua nga Arianda.m

Eranda Libohova - Bota Iluzion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bota Iluzion".
3. Video është e këngës "Bota Iluzion", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

38

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0