Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova - Grure Dhe Kenge  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  23

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.7"

Komente

Asnjë Koment

25/02/2009

2009-02-25T01:59:23+00:00Oj erdhi bilbili,
oj erdhi ne leme.
Tak ma beri zemra,
kur i ndjeva zene.
Dhe shoqet me pane,
o me bisht te syrit,
c'u perzie me grurin
kenga e bilbilit.

Oj erdhi bilbili,
oj erdhi ne leme.
Shoqet mbillnin grure
une mblidhja kenge,
dhe nuk di c'me gjeti
dhe nuk di c'me zuri.
O sa shpejt u bera
kuq o si purpuri.

Lemi plot me grure
grure edhe kenge,
o bilbil i dashur
o pse erdhe ne leme.

Tani vajzat syte
tek une shpesh i kthejne,
oh sikur ta dine
ku e ke folene.

Ne zemer folene
e ke thurur vete,
o bilbil i dashur
o pse s'me le te qete.

O c'dasem do bejme,
o po c'dasem ne leme,
shoqet mbillnin grure
une mblidhja kenge.
(e gjitha 2 here)


Ky tekst u dërgua nga Alban
Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet