Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Flamurin

Flamuri

Plage e thelle e zemres.
Diten kur Ismail Qemali te mbajti ne dore,
moj shqiponje me dy krera,
festen tende kurre s'do ta harrojme.

Shume trima kane luftuar,
e kurre s'jane harruar.
Sepse per dhene e tyre kane luftuar,
si dhe loti per ta s'ka mbaruar.

Moj e bukura jone,
mij shqiponje me dy krere,
festen ne festen tende do te te kujtojme.

- poezi nga Erblina Tahiri


- Poezia u dërgua nga Erblina Tahiri -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet