Më mbaj mend (për 1 muaj)


Erion Sheri - Vec Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vec Ty".
3. Video është e këngës "Vec Ty", por nuk këndohet nga Erion Sheri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Erion Sheri - Vec Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 9

Komente

Asnjë Koment

03/06/2012

2012-06-02T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vec Ty" kënduar nga Erion Sheri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Yllnor Kurti - Vec Ty

Gjithmon do jem bashk bejb,
O shpirt binjak
Ne syt e tu shoh drit
Ne do jem bashk qdo hap, qdo qast x2

Emocionet me qojn mu, tek ti neper qdo hap
Jeta m'plotsohet, nese pranon t'jem bashk
Gjat ditve me shi, nen qader te shti
Te mbaj ngroht kur ki ftoht.
Qdo sprov e qdo sfid mua me ke pran, qka do qe te ndodh.

Gjithmon do jem bashk bejb,
O shpirt binjak
Ne syt e tu shoh drit
Ne do jem bashk qdo hap, qdo qast x2

Veç ty edhe spo du tjera, se qishtu po nina mrena
E t'njejten ti a e ndjen yeah, hajde ma ngat zemres tem
Veq per ty e kom ni ven, po ndihna si mbi qiell
Krejt dashnin qe e kom ta fala, qdo nat te shoh ne anderr
E qdo dit du me t'dashuru
Pak pi hi fellit po qishtu un shprehem
Kur kong t'dashnis du me knu per ty.

Gjithmon do jem bashk bejb,
O shpirt binjak
Ne syt e tu shoh drit
Ne do jem bashk qdo hap, qdo qast. x2

Poseidon - Vec Ty

Raptura 1
Jom i musht plot me merzi qashtu edhe me Dashni
Do ta vras veten allti i kapercej oqeanet per ty
Per ty une boj gjithcka Per ty knoj deri nsabah
per ty une shkoj gjithka sa shum tdu e din 1 allah
Jom qeky djali qe nmikrofon knon per ty
u tranu u kall cdo sekond menon per ty
Ti ngoma tekstin se per ty e kom shkru
Po du me ta vertetu se sa shum une te du
Ti e din qe tdashuroj kurr nuk muj met lendu
Pasha zotin nese mlen mun mu mem shkatrruu
Pa ty jeta sum jetohet Kejt mbohet perpara zi
Kto jon vec kujtimet se ti mla tvetem nket vetmi
Ti je kon kuklla jem gjithmon vec ty tkom dasht
nty jom dashuru prej dites tpar qe tpash
Tash ti nfund mo hiq sje kam beson
Mu pom len vet e me tjetrin po kalon

Ref2x
Kejta senet qa i kom bo i kom bo vec per ty
Qet tekst qa e knova e kom knu vec per ty
Qe bit qe e kom e kom zgjedh vec per ty
Ti e din qe kom dashni un vec per ty

Raptura 2
Zemer pom mungon nondrra gjith pot shoh
Po munohesh me kon ngat meje po spo ki koh
Jemi kap dor per dore po ecim perpara
Kadal kadale pa e pasen kerkon mbrapa
Ti mu pom don edhe une ty pot du
Po kur u qova prej gjumit koha kish kalu
Zemra mka pushu e nuk po ka gjallni
Qiken qe e du ajo qaty mka hy
Jeta tgerrditet Kur tlojn ni dashni
zemra tlendohet kur personi nuk tkqyr nsy
me menxi qe e qet pi mendjes se ski qa i bon
Ajo leht tka harru e ti ala sun pe harron
Jeta po tu gerrditke Kur pot like dashnia
Qikav pi interesojke vech ajo pasuria
Jeta mu bo monoton hiq so tu mu jetu
qysh me tu jetu kur u myt tum tradhtu.
Ref:
Kejta senet qa i kom bo i kom bo vec per ty
Qet tekst qa e knova e kom knu vec per ty
Qe bit qe e kom e kom zgjedh vec per ty
Ti e din qe kom dashni un vec per ty
Më Shumë Këngë Nga Erion Sheri:


Komente mbi këtë këngë