Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erlind Zeraliu - Prag Zgjimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Fjal u tha nje fjal
Botes i tha te ndal
Nje fjale liroi nje lot
dhe loti rrjedh e mbyt nje bot

Bota e mbytyr dhimbje plot
endem mundohem nuk dal dot
dhe sdi si jetoj por di endrra ime je ti

Ref.
Un sot do jetoj dhe pse
ne fjale dhimbje do gjej
ndjej nje dite e re po vjen
vjen dhe jeta do jetoj

Vjen dhe vdekja do perendoj
nje diell i ri do lind
Vjen dhe lotin do ta thaj
vetem kaltersi do mbaj

Po vjen agimi
dhe bota venten do ta zgjoj
vdekja do vdesi dhe jeta do jetoj
Bota veten do zgjoj

Ref.
Ref.
Un sot do jetoj dhe pse
ne fjale dhimbje do gjej
ndjej nje dite e re po vjen
vjen dhe jeta do jetoj

Vjen dhe vdekja do perendoj
nje diell i ri do lind
Vjen dhe lotin do ta thaj
vetem kaltersi do mbaj

Bota veten do zgjoj
Kjo bot veten do zgjoj


Erlind Zeraliu - Prag Zgjimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prag Zgjimi".
3. Video është e këngës "Prag Zgjimi", por nuk këndohet nga Erlind Zeraliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erlind Zeraliu:


Komente 0