Më mbaj mend (për 1 muaj)

Si Nje Vocerrak

I mblodha mendimet te tera
nje nate
Bera me to rrokje dhe varg
Kendova dhe qava me lot gezimi
Dhe pse melodia ish melodi trishtimi
S'isha poet,-i tille ate nate
Jo as kengetar,por melodi mesova
Enderova dhe qesha, qullosa jastek
I clirte u zgjova si nje vocerrak

- poezi nga Ermira Tafciu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet