Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krahe Dallendysheje

Erdh stine e bukur
Stine e miresise
Bashke me te buzeqeshja
Te te ghthe femijte

Lozin camaroket
Nen diellin e ngrohte
Po u skuqen faqet
Nga loja me top

Rendin pas te luajne
Ne fushen e blerte
Jane si cicerima
Ne stinen e nxehte

Po rrinis pra jeta
Pas cdo rreze drite
Pas cdo cicerime
Dhe krah dallendysheje

- poezi nga Ermira Tafciu


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet