Naten Vone

naten vone
mes drites e territ
e harruar dhe nga gjume
ne heshtje si te ferit

vec gurgullimen e kusise
qe zien
degjoj e per pak zgjohem
nga pagjumja

kujtoj rjedhen e nje dite
qe te zhyt pa fund
ne te tilla gerhitje

valosem e tera ne fjale
e mermeritje
qesh e qaj sa here me te miat
perpelitje

naten vone mes drites e
territ
kujtoj ashtu pa dashur
te amblat molle te sherit

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0