Tema: Poezi Për Poezinë


Une Dhe Poezia

Une dhe poezia
Dhimbjen kishim ndare
Mes bardhesise se akullt
Boten patem share

Une dhe poezia po renkonim
Bashke
Ne te liget dite gjithe zemerate
Une dhe poezia te perqafuara fort
Ne qeshjet e lumtura
Nen diellin e ngrohte

Une she poezia mes lumenjsh
Llahtarisur
Ashtu si dy te papjekur
Marrezisht u deshem

Poezia dhe une asnjeher
S'u patem ndare
Ne dhimbje te bukura
A ne lot trishtimesh
Bashke si dy misionare

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0